+37061695809

Dažniausiai užduodami klausimai

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?

Pasinaudojus APVA parama, saulės elektrinės atsiperka per 5-7 metus. Atsipirkimas priklauso nuo saulės elektrinės įrangos, stogo tipo, pasvirimo kampo bei elektros suvartojimo sąnaudų. Kuo didesnis Jūsų elektros energijos poreikis, tuo greičiau atsiperka saulės elektrinė, o didesnės galios sistema atsiperka greičiau, nes 1 kW įrengimo kaina yra mažesnė.

Kaip žinoti, kokios galingumo saulės elektrinės man reikia?

1 kW saulės elektrinė vidutiniškai per metus pagamina apie 900-1000 kWh, tad jeigu per metus suvartojate 6000 kWh elektros energijos, jums reikalinga 6 kW saulės elektrinė.

Kas yra dvipusė elektros energijos apskaita?

Dvipusė apskaita yra elektros apskaitymo metodika, kuri fiksuoja atiduotos į tinklą ir paimtos iš tinklo elektros energijos kiekį. Saulės modulių pagamintą ir nesunaudotą elektrą (perteklinę) galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus. Naktį ir žiemą, kai saulės nėra arba jos mažiau, iš elektros tinklų „atsiimama“ sukaupta energija, o esant jos trūkumui perkama iš tinklo operatoriaus už įprastą tarifą. Kiekvieną sugeneruotą, bet nesuvartotą kilovatvalandę klientas atiduoda „pasaugoti“. Už į tinklus atiduotą saugoti elektrą ir po to susigrąžintą elektrą mokėsite tik 5,203 ct/kWh vietoj įprastų 15 ct/kWh

Kiekvienų metų balandžio 1 d. visa sukaupta elektra yra pradedama skaičiuoti nuo nulio, o per paskutinius 12 mėn. sukaupta, bet nepanaudota elektra yra anuliuojama.

Kuo skiriasi polikristaliniai ir monokristaliniai saulės moduliai?

Pagrindinis skirtumas – naudojamų silicio saulės elementų tipas: monokristalinėse saulės baterijose yra saulės elementų, pagamintų iš vieno silicio kristalo, o polikristalinėse saulės moduliuose naudojami saulės elementai, pagaminti iš daugelio silicio fragmentų, išlydytų kartu.

Monokristaliniai

Monokristaliniai silicio moduliai yra efektyviausias sprendimas turint ribotą stogo plotą. Dėl gamybos proceso, kurio metu silicio tinklelis kuriamas po vieną kristalą ir sudaroma struktūra, kurioje elektronai juda laisviau, šie moduliai turi aukštesnį našumo koeficientą bei užima mažiau vietos.

Polikristaliniai

Polikristaliniai moduliai yra pigesni ir ne tokie efektyvūs kaip monokristaliniai moduliai. Gaminant šio tipo modulius silicio fragmentai sulydomi kartu ir iš jų formuojamas tinklelis. Dėl mažesnio polikristalinių modulių našumo reikalingas didesnis stogo plotos nei renkantis monokristalinius modulius.

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?

Vidutinė rinkos kaina – apie 900-1000 eur/kW. Kaina gali atitinkamai didėti arba mažėti priklausomai nuo pasirenkamos įrangos, nuo saulės elektrinės dydžio (kuo didesnė – tuo kainuoja pigiau), nuo stogo dangos, nuo projekto sudėtingumo. 

Ar galiu gauti paramą įsirengiant saulės elektrinę?

Taip. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) keletą kartų per metus skelbia kvietimus paramai gauti. Paramos dydis siekia 323 arba 381 eur/kW. Daugiau apie paramą saulės elektrinėms galite sužinoti šiame puslapyje.

Kokį planą rinktis, mokant už elektros energiją?

  1. Atsiskaitote su ESO už pagamintos ir susigrąžintos elektros energijos 1 kWh – 5,203 vietoj 14,9 ct.
  2. Mokate ESO mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,6378 eur už kW per mėnesį. Pvz. jei instaliuota 5 kW elektrinė, tai per mėnesį sumokėsite 13,19 eur.
  3. Mokate ir už susigrąžintą energiją (2,662 ct) ir už instaliuotą galią (1,3189 eur) už 1 kWh.
  4. Mokate ESO savo pagaminta elektros energija – 36 proc. jūsų saulės elektrinės pagamintos elektros atiduodate į tinklą. 

Kokie yra galimi saulės elektrinių montavimo sprendimai?

Antžeminė ar ant plokščio stogo

viena populiariausių elektrinės įrengimo vietų, suteikiančių labai plačias galimybes parinkti optimalius technologinius sprendimus. Lengviau nukreipti į pietų pusę, parinkti pasvirimo kampą. Tokio tipo saulės elektrinės yra puikiai vėdinamos, todėl pasižymi geriausiais elektros energijos gamybos rezultatais, tačiau joms riekia daugiau ploto nei ant šlaitinio stogo montuojamoms elektrinėms. Vidutiniškai 1 kW reikia 10 m².

Integruota į stogą

Galite rinktis saulės elektrinę, tarnaujančią vietoje įprastos stogo dangos. Tai saugus sprendimas, skirtas estetiškam stogo ploto išnaudojimui ir energijos generavimo efektyvumui garantuoti.

Ant šlaitinio stogo

Ant šlaitinio stogo tvirtinamos saulės elektrinės yra populiariausias namų savininkų pasirinkimas. Saulės modulių išdėstymą pritaikysime Jūsų stogui, kad garantuotume maksimalų elektrinės našumą.

Fasadas

Į fasadą integruota saulės elektrinė yra šiuolaikiškas būdas generuoti atsinaujinančią energiją tuo pačiu apsaugant pastatą nuo lietaus, sniego ir vėjo poveikio. Saulės elektrinėmis dengto fasado ar kitų architektūrinių elementų nebereikės perdažyti ir kitaip prižiūrėti.

Neradote reikiamo atsakymo?

Mūsų paslaugos

Saulės elektrinės namams

Saulės elektrinės namams projektavimas, konsultavimas bei įrengimas

Saulės elektrinės verslui

Sumažinkite savo įmonės elektros energijos išlaidas įsirengdami saulės elektrinę

Saulės elektrinės įranga

Visa saulės elektrinės įranga, reikalinga kokybiškam įrengimui ir eksploatavimui

Susisiekite su mumis

 

Kontaktai

+370 616 95809

info@transventa-solar.lt

Ramučių g. 35-18, Naujoji Akmenė